понедељак, 3. септембар 2012.

Prvi trijumf Reala u režiji Ronalda

Posle dva kiksa na startu sezone, a onda i osvajanja španskog Superkupa, fudbaleri madridskog Reala večeras su konačno ostvarili i prvu pobedu u Primeri.

Prema očekivanju, ekipa Žozea Murinja je rutinski na svom terenu savladala ekipu Granade, a u trijumfu rezultatom 3:0 glavnu ulogu je imao dvostruki strelac Kristijano Ronaldo.

Sjajni Portugalac je ''načeo'' goste u 26. minutu, kada je, posle asistencije Kaljehona, iskosa sa leve strane poslao loptu kroz noge golmanu gostiju.

Minimalnom prednošću Reala otišlo se na odmor, a posle devet minuta igre u nastavku, Ronaldo još jednom trese mrežu Granade. Ovog puta akcija sa Di Marijom, a Portugalac iz drugog pokušaja uspeva da savlada golmana Tonja.

U 60. minutu gosti ostaju bez isključenog Gomeza, a do kraja, Iguain u 78. minutu postavlja konačnih 3:0 za Real.

Prethodno su danas Valjekano i Sevilja igrali bez golova, Bilbao je savladao Valjadolid sa 2:0, a Levante ekipu Espanjola sa 3:2, autogolom u nadoknadi vremena.

Večerašnji program zatvaraju Barselona i Valensija u derbiju kola.