недеља, 30. септембар 2012.

Real Madrid - Deportivo 5 : 1

Fudbaleri madridskog Reala nisu imali većih problema protiv Deportiva u utakmici šestog kola španske Primere.

Real je dominirao čitavom utakmicom, ali su neočekivano gosti prvi poveli.

Riki je u 16. minuti prošao između mladog Varanea i Pepea te loptu uspio zadnjim atomom snage provući pokraj Casillasa. Samo šest-sedam minuta kasnije Real je poravnao, a strijelac je s bijele tačke bio Cristiano Ronaldo. Penal je izborio Di Maria, kojeg je faulirao Manuel Pablo.

U 38. minuti sjajno proigravanje Luke Modrića, Di Maria se ubacio iskosa s lijeve stane i na kraju savladao Arazubiju za prvo vođstvo madridskog kluba.

U finišu prvog dijela Ronaldo postiže svoj drugi gol. Udarac Sergija Ramosa odbranio je gostujući čuvar mreže, ali je loptu na kraju glavom u mrežu zakucao Portugalac.

U nastavku Real daleko bolji, a u 66. minuti stigao je i četvrti pogodak. Xabi Alonso, koji je ranije zamijenio Modrića, sjajno ubacuje, a Pepe glavom šalje loptu u gol gostiju za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Ronaldo iz još jednog penala.